Az idén elsőként megrendezésre kerülő Terroir Budapest Forum a vendéglátás területén kiemelkedő innovatív trendalkotókat vonultat fel a résztvevői között: séfek, termelők, szállodatulajdonosok, borszakértők, gasztronómiai turizmussal foglalkozó szakemberek, újságírók, médiaszereplők és nemzetközi üzleti vezetők százai érkeznek a rendezvényre. A nemzetközileg elismert fórum 2017. október 30-án hétfőn kerül megrendezésre a Brody Studiosban Budapesten.
Főszerepben a magyar gasztronómia
A nemzetközi üzleti kapcsolatok építését és oktatási programok terjesztését megcélzó Terroir Hospitality Kanadában 12 éves múltra tekinthet vissza a világ legkiválóbb vendéglátósai körében. A Terroir 2017 májusában Európa felé is nyitott, és Berlinben sikeresen útjára indította a programot ezen a kontinensen is. A rendezvényt Németország legjobb séfjei és a média is nagy elragadtatással fogadta. A Terroir idén Magyarország első nemzetközi fórumát is megrendezi, hogy a szakmai fejlődést célzó, az élelmiszeripari fenntarthatóságra fókuszáló rendezvény keretein belül összehozza a vendéglátóipar újítóit.
A Terroir Budapest programja négynapos betekintést enged Budapest konyhaművészetébe: kulináris túrák, vacsorák és borkóstolók várnak a vendégekre, melyek során a nemzetközi séfek, gasztronómiai turizmus területén tevékenykedő szakemberek és újságírók Budapest feltörekvő gasztroszakembereivel és éttermeivel ismerkedhetnek meg.
Irány a Balaton!
A túra ezt követően a balatoni régióban folytatódik, ahol a kanadai származású helyi borász, Gilvesy Róbert lesz a házigazdánk. Két nap alatt helyi termelőkkel és szőlőtermelőkkel, fogadósokkal és innovátorokkal találkozhatnak a látogatók, akik betekintést nyújtanak a helyi termelési technikákba, szokásokba és örökségbe.
A Terroir exkluzív eseményéről további részletek : ITT
Visszaigazolt résztvevők
- Magyar Séfek, Termelők és Házigazdák
- Gilvesy Róbert | Gilvesy Pincészet
- Jókuti András | Világevő
- Veres István | Babel
- Mautner Zsófia | Chili & Vanília
- Balázsy Panna | Globalista Konyha
- Kelemen Áron | Mazel Tov
- Miguel Rocha Vieira | Costes
- Fekete Zsóka | Mangalicatenyésztő
- Nemzetközi Séfek
- Amanda Cohen | Dirt Candy | New York
- Albert Ponzo | The Royal | Prince Edward megye
- Mara Jernigan | Belize és Kanada
- Sebastian Frank | Horváth | Berlin
- Nemzetközi Média és Szakértők
- Rebecca Mackenzie | Elnök, Culinary Tourism Alliance
- Fiona Beckett | The Guardian, Egyesült Királyság
- Magdalena Kaiser | Marketing Igazgató, Wine Marketing Association, Ontario
Magyarország nemzeti borászati identitásának megerősítése a vulkanikus borászati régiókon keresztül
Magyarország dicsőséges borászati történelemre tekinthet vissza. A reneszánsz alatt Magyarország termelte a világ néhány legkeresettebb italát. …a jövő még ennél is izgalmasabb, ahogy a magyarok elkezdik újra felfedezni lenyűgőző vulkanikus területeiket …” John Szabo MS, szerző, “Volcanic Wine, Salt, Grit and Power”.
Társkurátorok: Gilvesy Róbert, borász, Gilvesy Pincészet; Magda Kaiser, Master of Wine aspiráns, PR igazgató, Wine Marketing Association, Ontario.
Vizsgálóbizottság:
Fiona Beckett, borászati író, The Guardian, Egyesült Királyság
Jeremy Bonia, sommelier és tulajdonos, Raymond’s, Újfundland, Kanada
Mercedes Bachelet, igazgató, Adam/Albin éttermek, Stockholm, Svédország
Attila Tálos, Bortársaság
Gilvesy Róbert és Magda Kaiser (Master of Wine aspiráns) kurátorként vett részt egy nemzetközi borászati vezetők társaságában tartott vulkanikus borkóstolón, hogy feltárják a magyar vulkanikus borokban rejlő világszínvonalú erősségeket.
Ha a magyar borok egyedi identitást kapnak, az marketinges szempontból kiindulási alapot, pozicionálást biztosít, valamint piacot teremt a borturizmus számára is. Három nemzetközi szakértőt és vevőt hívtunk meg különböző piacokról, hogy meghallgassuk a véleményüket a helyi küldöttek mellett. A cél, hogy feltárjuk, mi különbözteti meg a magyar terroirt és milyen lehetőségek várnak a magyar borra a világpiacon. Megvizsgálunk 5 fő őshonos szőlőfajtát a Badacsony, Balaton-felvidék, Muzsla, Mátra, Somló és Tokaj-Hegyalja szőlői közül – a furmintot, a juhfarkat, a kéknyelűt, a hárslevelűt és az olaszrizlinget, és egy nemzetközi változatot, amelyet a 18. század kezdetétől termelnek Magyarországon: a rajnai rizlinget.
Kérdések, amelyeket érinteni fognak:
- Van olyan közös szál, amely a magyarországi vulkanikus borok identitásteremtése mögött húzódik?
- Mi különbözteti meg a magyar vulkanikus borokat másoktól?
- Mit jelenthet ez a globális piacon?
Írjon véleményt
Vélemény írásához be kell jelentkezned az oldalra