Vörösboros-csokoládés steak
Vörösbor, étcsokoládé és steak egy tányéron? Valentin-nap körül mindig keresem azokat a fogásokat, amelyek nem csak romantikusak, hanem beszédtémát is adnak az asztalnál. Ez a recept pontosan ilyen: első hallásra meghökkentő, de ha jól készítjük el, meglepően elegáns és mély ízvilágú.
Az étcsokoládé nem desszertként jelenik meg, hanem egy testes, vörösboros mártás részeként — egy olyan kombinációban, amely sokaknak „túl sok”, másoknak viszont felejthetetlen.
Ez az a fogás, amit vagy imádni fognak… vagy még napokig beszélnek róla.
Hozzávalók – (2 főre)
- 2 db marha steak (hátszín vagy ribeye, kb. 250 g/db)
- só, frissen őrölt bors
- 1 ek vaj
- 1 ek olívaolaj
Mártáshoz
- 150 ml száraz vörösbor
- 1 kisebb salotta hagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 20 g magas kakaótartalmú étcsokoládé (70–85%)
- 1 tk vaj
- 1 tk barnacukor
- friss kakukkfű
Elkészítés
A steak-et sütés előtt legalább 30 perccel kivesszük a hűtőből, majd sózzuk, borsozzuk. Serpenyőben felhevítjük az olívaolajat és a vajat, majd magas hőfokon oldalanként 2–3 percig sütjük a húst (vastagságtól függően). Ezután pihentetjük. Ugyanabban a serpenyőben a finomra vágott salottát és fokhagymát megpirítjuk, majd felöntjük a vörösborral. Hozzáadjuk a kakukkfüvet és a barnacukrot, és kb. felére redukáljuk. Amikor a mártás besűrűsödött, belekeverjük az étcsokoládét és egy kis vajat, amíg fényes, selymes állagot nem kapunk. A steak-et felszeleteljük, és a meleg csokoládés-boros mártással tálaljuk.
Mivel érdemes kínálni?
- vajon pirított bébi répa
- zellerpüré
- vagy egyszerű, ropogós sült burgonya
Borajánló: testes, fűszeres vörös (Syrah vagy Cabernet Sauvignon).
web: Pinceáron
Írjon véleményt
Vélemény írásához be kell jelentkezned az oldalra